Steiga un dzīvās Dabas klātesamības trūkums mūsu ikdienā lieliem un maziem cilvēciņiem veicina neveselīgu paradumu veidošanos. Līdz ar to, it īpaši pilsētniekiem, pamazām, bet mērķtiecīgi notiek attālināšanās no Dabas un tās ikvienu dzīvu būtni uzturošajām pamatvērtībām.
Svaiga gaisa trūkums, blīva sociālā komunikācija, piesātināta informatīvā plūsma, skaņu vides piesārņojums, īpaši bērniem, spēj radīt paaugstinātu stresa fonu un veģetatīvās nervu sistēmas pārslodzi.
Ikviens cilvēks ir pārliecinājies, ka, atpūšoties Dabā, ir iespējams ātri atgūt fiziskos un emocionālos spēkus, reģenerēt organisma potenciālu. Ir zināms, ka mūsu planētas Zemes magnētiskais lauks iedarbojas uz katra, šeit mītoša organisma dzīvības procesiem.
Zinātniskie pētījumi apgalvo, ka Daba satur lielu daudzumu negatīvi lādētu jonu, kas ir nozīmīgi visa organisma, īpaši nervu un veģetatīvo sistēmu regulācijas procesos. Piesārņojums, pārslodze un neveselīgs dzīves veids izjauc līdzsvaru cilvēka organismā, līdz ar to mazinās organisma pašregulācijas spējas. Līdzsvara atjaunošana sekmē šūnu reģenerāciju un labvēlīgi iedarbojas uz visām organisma struktūrām (nervu, asinsrites, limfas, elpošanas u.c.). Īpaši nozīmīgi tas ir mazuļiem, kuru adaptācijas procesi ir vieglāk ietekmējami.
Bērniem allaž ir paticis spēlēties smiltīs, jo smilšu pozitīvā ieteme uz cilvēku ir zināma jau sen, taču Latvijas un līdzīgu platuma grādu valstīs to ir iespējams darīt tikai pāris mēnešus gadā.
Silto smilšu iekārta, kas sastāv no kastes un siltumu nodrošinošas ierīces, ir izgudrojums, kas ļauj silto smilšu pieredzi izbaudīt neatkarīgi no gadalaika.